עולם הפוליש מציע הבטחות רבות, חלקן מוצדקות וחלקן לא, אך אם ישנה הבטחה אחת שבהחלט עומדת בציפיות היא הבטחת פוליש קריסטל. טכניקת הברקה זו היא הטכניקה הטובה ביותר הקיימת כיום משתי סיבות מרכזיות: טכניקה זו מייצרת את רמת הברק הגבוהה ביותר, כמעט ללא קשר לסוג המרצפות, והיא גם העמידה ביותר ויכולה להחזיק מעמד לאורך שנים. אחד היתרונות המשמעותיים של פוליש מסוג קריסטל נובע מהשימוש בחומרי פוליש מקצועיים וחדשניים, בניגוד לווקס שבו נעשה שימוש בעבר, וידע אמנם לייצר ברק במידה מסויימת, אך היה בעל עמידות נמוכה מאוד. רמת הברק הפנומנלית שיודע סוג פוליש זה לייצר היא שעומדת מאחורי הכינוי קריסטל שדבק בו.

ניקיון יסודי של הרצפה – מעבר לכל שטיפה ביתית טיפוסית

משימת פוליש בכלל, ולבטח כאשר מדובר על פוליש קריסטל, חייבת להתבצע על גבי מרצפות נקיות, ללא שומנים וללא כתמי לכלכוך עקשניים, שבדרך כלל איננו מבחינים בהם בעין, אך קיימות שם ומצטברות לאורך שנים. בהתאם לכך, לפני שמתחיל תהליך הפוליש עצמו, ועל מנת להבטיח שהרצפה מוכנה לתהליך, מבוצע ניקיון יסודי של המרצפות באמצעות חומרים ייעודיים וטכניקות ניקוי מקצועיות, המיועדים יחד להסיר כל שכבת לכלוך מעל גבי המרצפות, ולהביא אותה למצב הראשוני שלה. בתהליך זה ייתכן שיהיה צורך לבצע גם ליטוש קל של המרצפות על מנת להסיר שריטות שיכולות להשפיע מאוד על התוצאה הסופית של הפוליש.

מכונה לשטיפת רצפה - שלב מקדים לפוליש קריסטל

יישום חומר היסוד

לאחר שהרצפה נקייה, ובנקייה הכוונה היא לנקייה מעבר לכל מה שניתן להשיג בשטיפה ביתית טיפוסית, ניתן להתחיל את תהליך פוליש קריסטל, שהשלב הראשון שלו מבוסס על יישום חומר יסוד. חומר זה הוא מעין חומר מקשר, המיועד לקשר בין שטח הפנים של הרצפה ובין חומר ההברקה שייושם לאחר מכן. הדבר דומה לצבע יסוד שמיישמים בתהליך צביעת רכבים, ובמקרים מסויימים גם בצביעת קירות. בניגוד לתפיסה הרווחת, כי פוליש משמעותו שפשוף מהיר ואינטנסיבי של פני השטח, היכולת להשיג רמת ברק שהיא מעבר לרמת הברק הבסיסית של המרצפות תלויה בעיקר בחומרים אלה, וזאת מבלי לגרוע בחשיבות של טכניקת הביצוע שאכן מבוססת על עבודה אינטנסיבית ומהירה על כל תא שטח.

יישום חומר ההברקה – פוליש קריסטל

את חומר היסוד יש להטמיע בצורה אפקטיבית אל תוך שטח הפנים של המרצפות, ולתת לו את הזמן הנדרש כדי להיקלט, להתייבש ולהתקבע על פני המרצפות. לאחר מכן, ניתן להתחיל בביצוע השלב השני של פוליש קריסטל, השלב בו מיושם חומר ההברקה שיעניק למרצפות את הברק המיוחל. כאמור, חומר זה הוא אחד הסודות החשובים ביותר של פוליש קריסטל ביחס לטכניקות פוליש בסיסיות יותר. המדובר בחומר כימי יוצר ברק, שלמעשה אינו תלוי במידת הברק הטבעית של המרצפות. עד לפיתוח טכניקת פוליש זו, הברק שהיה ניתן להשיג באמצעות פוליש לרצפה היה תלוי ברמת הברק הטבעית של המרצפות.

הברקה מעבר לרמת הברק הטבעית

מרצפות שיש סטנדרטיות, לא משנה כמה תהיינה נקיות, לעולם לא תוכלנה להעניק את הברק של מרצפות שיש יוקרתי. לעומת זאת, באמצעות פוליש קריסטל ניתן לעקוף את המגבלה הבסיסית הזאת, ולייצר ברק ברמה גבוהה מאוד, שאפילו אבן שיש יוקרתית לא תוכל להתחרות בה. את חומר ההברקה מיישמים בטכניקה דומה ליישום חומר היסוד, וגם במקרה זה, המטרה היא להטמיע את חומר ההברקה במרצפות, כשהפעם מבוסס תהליך ההטמעה על החיבור שנוצר בין חומר היסוד ובין חומר ההברקה, חיבור שמבטיח שכבה חלקה ואחידה, עמידה לאורך זמן.

פוליש קריסטל - ג.מ.ר שירותי ניקיון

שמירה על רמת הברק לאורך זמן

מן הסתם, התנהלות בלתי אחראית כמו גרירת רהיטים או שפשוף הרצפה באמצעות כלי ניקוי גסים, יכולה בהחלט לפגוע בשכבת הברק ולפגוע באחידות השכבה ובעוצמת הברק, אך בהתנהלות רגילה וטיפוסית ניתן לשמור על הברק המתקבל גם לתקופות שנמדדות בשנים. מקומות ציבוריים כמו מגדלי משרדים, מסעדות יוקרה ובתי מלון, מקפידים לבצע את התהליך של פוליש קריסטל אחת למספר חודשים או אחת לשנה, על מנת להבטיח רמת ברק מקסימלית לאורך כל השנה. במרחבים ביתיים בהחלט ניתן לבצע את הפוליש אחת לשנתיים על מנת ליהנות משכבת ברק מכובדת בכל עת.

מתאים לכל סוגי המרצפות

לבסוף כדאי להדגיש: פוליש קריסטל הוא טיפול שניתן להעניק לכל סוגי המרצפות בכל סוגי הבתים והמשרדים. גם אם הרצפה שלכם מאוד מיושנת, גם אם היא מבוססת על בלטות קטנות ומיושנות, תוכלו להזמין את השירות ולהפוך את הבית שלכם לבוהק. רצפה, היא אחד מפריטי העיצוב החשובים ביותר בכל בית, וזאת לאור שטח הפנים הרב שהיא תופסת. למעשה, השפעתה ניכרת בכל רחבי הבית, וכל שינוי שמבצעים ברצפה יכול להשפיע על האווירה והעיצוב הכולל של הבית, ברמה גבוהה לאין שיעור ביחס לכל פריט ריהוט שתבחרו לשלב.

משדרגים את עיצוב הבית

בהתאם לכך, בין שאתם פשוט רוצים לחדש את הרצפה בביתכם, ובין שאתם רוצים לשדרג את רמת העיצוב הכולל בבית או במשרד, פוליש קריסטל היא אולי האפשרות הטובה ביותר שעומדת לרשותכם. כעת רק נותר לכם לבחור את אנשי המקצוע המתאימים, והמלצות וחוות דעת מקצועיות תוכלנה לסייע לכם מאוד בבחירת האיש הנכון. לחילופין, תוכלו גם לבחון את הדברים בעצמכם ולנסות להבין עד כמה מנסה איש המקצוע לסייע לכם בצורה כנה, עוד לפני שקיבל תמורה או הבטחה כלשהי מכם.