אם אתם מחפשים שירות ניקוי מרצפות, הדבר האחרון שאתם צריכים לחשוב עליו זה ספונג'ה. שירות ניקוי למרצפות הוא שירות מקצועי, המיועד להעניק למרצפות חיים חדשים, מראה חדש ורענן ולשקם אותן לאחר תקופה ארוכה של שחיקה. שחיקת המראה של מרצפות יכול להיגרם כתוצאה משורה של גורמים, והיקף השיקום יכול אף הוא להשתנות בהתאם להיקף השירות הדרוש לכם. כך למשל, שחיקת המרצפות נגרמת בדרך כלל מהגורמים הבאים:

*אדי שמן בישול

*שילוב של לחות ואבק

*כתמי לכלוך קשים

*ערפיח מהרחוב

*לכלוך שאנו מכניסים מהרחוב

בנוסף לכך, יכולות המרצפות לעבור תהליך של שחיקה פיזית בגין שפשוף רגלי רהיטים, שריטות שנגרמו כתוצאה מגרירה של חפצים כבדים כגון ספות וכדומה. שריטות אלה ושחיקה מסוג זה יוצרות כר פורה להיווצרות לכלוך והיצמדותו אל שטח הפנים של המרצפת. שירות ניקוי מרצפות הוא שירות המיועד להסיר למעשה את הלכלוך הקשה, שאנו לא מבחינים בהיווצרותו לאורך השנים. למרבה הפרדוקס, את השפעתו של הלכלוך הזה אפשר לזהות בעיקר לאחר שהמרצפות עוברות תהליך ניקוי יסודי ומציגות מראה חדש ורענן.

חומרי ניקוי מקצועיים, כלי עבודה מקצועיים וטכניקות ניקוי מרצפות מקצועיות

התהליך של ניקוי מרצפות מבוסס על שימוש בכלי עבודה מקצועיים, בחומרי ניקוי מקצועיים ובטכניקות מקצועיות. אף אחד משלושת המרכיבים הללו לא יכול לבדו לשקם את מראה המרצפות בצורה הנדרשת, ורק אנשי מקצוע, האוחזים ביכולות הנדרשות לעשות שימוש בכלים מקצועיים וחומרי ניקוי מקצועיים תוך יישום טכניקות ניקוי מקצועיות, יכולים להביא את התוצאה המיוחלת. אחרי שאמרנו את זה, חשוב להבין כי ניקוי מרצפות אינו יכול להפוך את המרצפות למה שהן אינן. כך למשל, תהליך זה לא יכול להפוך מרצפות שיש מיושנות למרצפות חדישות, מודרניות ובעלות ברק באיכות גבוהה, אך הוא יכול בהחלט לשפר את מראה המרצפות ולהביא אותן אל מיטבן.

ניקוי מרצפות

שלושה שלבים מרכזיים בתהליך ניקוי מרצפות

תהליך ניקוי מרצפות מתבצע במספר שלבים מרכזיים, המיועדים להשיג שלוש מטרות מרכזיות:

*ריכוך מצבורי הלכלוך על גבי המרצפות

*הסרת מצבורי הלכלוך

*חידוש מראה המרצפות

תהליך הריכוך של מצבורי הלכלוך הוא תהליך המבוסס על שילוב של חומרי ניקוי ייעודיים וטכניקות ניקוי מתקדמות. חומרי ניקוי אלה מכילים אחוז גבוה של חומרים פעילים מקצועיים, שלא ניתן למצוא בחומרי ניקוי ביתיים סטנדרטיים. מרכיב חשוב בהצלחת הריכוך הוא אופן יישום חומרי הניקוי, הזמן שמאפשרים לחומר לבצע את פעולתו, והיכולת להביא את החומר אל כל פינה, אל כל שריטה ואל כל חריץ על פני המרצפות. כאמור, אנשי המקצוע המתאימים ידעו לעשות זאת בצורה הנכונה והטובה ביותר.

ריכוך והסרת מצבורי לכלוך עקשניים משטח הפנים של הרצפה

תהליך הסרת מצבורי הלכלוך הוא למעשה החלק הפשוט יותר של שירות ניקוי מרצפות, וגם הוא משלב בתוכו אלמנטים של ריכוך והסרת מצבורי לכלוך. תהליך ההסרה מתבצע באמצעות מכשור מקצועי כדוגמת מכונות שטיפה בלחץ גבוה, מכונות קיטור בלחץ גבוה, מכונות ניקוי הפועלות במהירות גבוהה, ויוצרות אפקט של "מעבר סמרטוט" מאות פעמים בדקה. גם בשלב זה נעשה שימוש בחומרי ניקוי מקצועיים, המיועדים לנתק את מצבורי הלכלוך העקשנים ביותר, וכן במכשור מקצועי המיועד בדיוק למטרה זו.

חידוש מראה הרצפה באמצעות שכבת הגנה והברקה

לבסוף, שלב חידוש מראה המרצפות מבוצע באמצעות יישום של חומרי הברקה והגנה, המיועדים ליצוק שכבה של הגנה על גבי המרצפות ולהעניק להן ברק באמצעות חומרי למינציה ייעודיים. תהליך זה מבוצע באמצעות מכשור וחומרי פוליש ייעודיים, ועל אף שמדובר בטכניקת ניקוי גנרית למדי, אופן הביצוע שלה וההקפדה על הפרטים הקטנים הם אלו שעושים את ההבדל בין פוליש אפקטיבי ובין פוליש על הנייר, מה שאומר שגם בהיבט זה ישנה חשיבות רבה סביב רמת המקצועיות והניסיון של אנשי המקצוע הנבחרים.

עבודה עם אנשי מקצוע

כאמור, את השירות של ניקוי מרצפות אפשר למצוא אצל לא מעט חברות ניקוי, המציעות את השירות באופן ייעודי או במסגרת תהליכי ניקוי כוללים. ככלל, חשוב מאוד לבחור באנשי מקצוע המציעים את השירות באופן ייעודי, ויודעים להציג התמחות גבוהה בתחום הספציפי. את היקף השירות ניתן להגדיר מראש, אם כי ברובם המכריע של המקרים, מבוצע השירות בשלמותו על מנת להשיג את התוצאות הנדרשות.